sekretariat@zspkotla.pl
tel.76 83 18 382

 

Alarm

W dniu 23 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.

Przy udziale jednostek OSP  Kotla, OSP Grochowice i OSP Chociemyśl  oraz Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej przeprowadzone zostały ćwiczenia, których celem była bezpieczna ewakuacja  w przypadku zagrożenia. Uczniowie i pracownicy szkoły ewakuowali się z budynków zgodnie z obowiązującymi procedurami. W tym czasie strażacy  w  przeprowadzili inspekcję budynku w zakresie  zabezpieczania na wypadek pożaru  lub innego zdarzenia. Po zakończonej akcji uczniowie klas I- III wzięli udział  w pokazie przygotowanym przez strażaków: oglądali wyposażenie samochodów, mierzyli kaski, poznali sposoby zwalczania zagrożeń  pożarowych i uzyskali informację o tym, jak zostać w przyszłości strażakiem.